National Inland Championships

1981 - Draycote Water First Dave Sherwin 64203 Freckles
Second Graeme Castle 62779 Bagheera
1982 - Oxford First Dave Sherwin 64203 Freckles
  Second Dave Turtle 66742 Second Best
1983 - Derwent First Dave Sherwin 64203 Freckles
  Second David Roe 66600 Waferdanos
1984 - Bough Beech First Graeme Castle 66666 Hathi
  Second Dave Sherwin 64203 Freckles
1985 - Grafham First Dave Sherwin 64203 Freckles
  Second Rob Lyne 66066 True Brit
1986 - Bewl Valley First Ian Walker 65908 Turn of the Tide
  Second Rob Lyne 66066 True Brit
1987 - Staunton First Ian Walker 65908 Turn of the Tide
  Second Guy Wilkins 67008 Salami Tactics
1988 - Bough Beech First Peter Harper 68552 No Hurry Harry
  Second Guy Wilkins 67008 Salami Tactics
1989 - Derwent First Clive Goodman 68262 Aeolus
  Second Guy Wilkins 67008 Salami Tactics
1990 - Bartley First Mark Chadwick 66600 Waferdanos
  Second Adrian Lynham 66066 True Brit
1991 - Bassenthwaite First Chris Lynham 69110 Box of Chocolates
Second Mark Chadwick 66600 Waferdanos
1992 - Rickmansworth ? First Chris Lynham & Alister Nimmo 69110 Box of Chocolates
Second Ian & Max Capener 69269 Madcap 3
1993 - Bala First Ian & Max Capener 69440 Madcap 4
  Second Tim Ware & Christian Hughes 69188 Ware ‘n’ Tear
1994 - Queen Mary First Dave Gebhard & J. Gebhard 69608 Eat This
  Second Chris Lynham & Guy Revill 69333 Zebedee
1995 - Northampton First Matthew Greenhill & Martin Boatman 69680 Mind over Matter
  Second Tim Ware & Christian Hughes 69696 Sea Sure
1996 - Oxford First Ian & Fay Capener 69750 A Madcap Comedy
  Second Phil Smith & A. Thomas 69675 - (Ampheta)bean
1997 - Derwent Res. First Gerbil Owens & Rebecca Killian 69469  
  Second Robert Shaw & Danny Boatman 69755  
1998 - Hollingworth First Ian and Fay Capener 69805 Escape
  Second Max Capener & Adam McGovern 69440 Madcap 4
1999 - Margam First Tim Gray & Peter Gray 69675 - Amphetabean
  Second Guy Wilkins & Ben Wilkins 67008 Salami Tactics
2000 - Staunton Harold First Dave & Jake Gebhard 70037 Never too Old to Kick Ass
Second Tim & Peter Gray 69675 - Amphetabean
2001 - Queen Mary First Guy & Ben Wilkins 39508 - Norbert
  Second Stuart Bithell & Johnny Toogood 70000  
2002 - Hollingworth First Jonny McGovern & Nicola Brook 69907 Crianza
  Second Niki & Christian Birrell 69164 Be Realistic
2003 - Wraysbury Lake First Guy & Joe Wilkins 39508 - Norbert
  Second Niki & Christian Birrell 70159  
2004 - Bass First Dave & Joric Gebhard 70332 (New all GRP boat)
  Second Eloise & Kayleigh Hansen 70176 Double Trouble
2005 - Staunton First Peter Gray & Rachel Williamson 70347 Logical
  Second Josh Rumbol & Tom Lovesey 70263 Ace of Clubs
2006 - Chew Valley First Josh & Joric Gebhard 70442 Proud to be a Geordie
  Second Anna Mackenzie & Holly Scott 70172 ‘Av it
2007 - Blithfield First Chris Rust & Oliver Newman 70362 Utter Chaos
  Second David & Beth Grey 70450 Emerald Isle II
2008 - Hollingworth First Andy & Tom Smith 70513 Gill Race Team
  Second Ed & Beth Grey 70515 Jack A'tack
2009 - Windermere First Ed & Beth Grey 70515 Jack A'tack
  Second Tom Lovesey & Milly Pugh 69724 Baptism of Fire
2010 - Blithfield SC First Ross Kearney & Max Odell 70624 Tryanasauross Max
  Second Andy & Tom Smith 70513 Gill Race Team
2011 - Northampton First Andy & Tom Smith 70513 Gill Race Team
  Second Ed Grayson (singlehanded) 70015 B-limey Something Different
2012 - Northampton First Andy & Tom Smith 70513 Gill Race Team
  Second Sarah & George Richards 70618  Tinytanic
2013 - Beaver First Rachel (Reg) Grayson & Gemma Francis-Burnett 70756 - Little Britches
  Second Emma Grayson & Ben Settle 70757 - Maverick
2014 - Beaver First Rachel (Reg) Grayson & Alex Baird 70756 - Little Britches
  Second Henry & Jamie Rastrick 70472 - Wild Thing
2017 - Shustoke First Chris & Daisy Fuller 70915 - Ripples
  Second Sandy & Douglas Simpson 70806 - Mischief

Latest forum posts

More Topics »

Forthcoming Events

03 Aug 2019
Bassenthwaite Sailing Club
Bassweek Annual Regatta
03 Aug 2019
Bassenthwaite Sailing Club
Bassweek Annual Regatta
03 Aug 2019
Bassenthwaite Sailing Club
Bassweek Annual Regatta
03 Aug 2019
Bassenthwaite Sailing Club
Bassweek Annual Regatta
03 Aug 2019
Bassenthwaite Sailing Club
Bassweek Annual Regatta
03 Aug 2019
Bassenthwaite Sailing Club
Bassweek Annual Regatta
03 Aug 2019
Bassenthwaite Sailing Club
Bassweek Annual Regatta
03 Aug 2019
Bassenthwaite Sailing Club
Bassweek Annual Regatta
03 Aug 2019
Bassenthwaite Sailing Club
Bassweek Annual Regatta
11 Aug 2019
Poole Yacht Club
UK National Championships