Midland Championships

1972 - Hollowell First H. Jones 22396 Huliya
  Second E. Wilson 17782 Griddlebone
1973 - Northamton First H. Jones 22396 Huliya
  Second W. Childs 1510 Fiamineyye
1974 - Grafham First H. Jones 22396 Huliya
  Second B. Childs 1510 Fiaminette
1975 - Errwood First Mark Rushall 48010 Goldrush
  Second Danny Mellar 37577 Orion
1976 - Middle Nene First Chris Maxfield 51031 Mini
  Second J. Reece 33 Gemini
1977 - Staunton First Derek Beere 6950 Pinta
  Second C. Eales 43234 This side up
1978 - Shustoke First G. Owen 58214 A Stitch in Tyne
  Second Danny Mellar 50821 Orion III
1979 - Middle Nene First G. Owen 58214 A Stitch in Tyne
  Second Guy Wilkins 6008 The Aquafourus
1980 - Kessingland First Chris & Mark Sidey 60100 Supersidewinder
  Second Mike & Tim Bees 50980 Bumble
1981 - Staunton First Graeme Castle 62779 Bagheera
  Second D. Hart 55703 Bionic Bijou
1982 - Chase First S. Hudson 66074 Creme de la Creme
  Second Dave Turtle 62743 Lets Go Gardening
1983 - Draycote First Andrew Parkinson 65033 Matandy II
  Second Rob Lyne 66066 True Brit
1984 - Grafham First Graeme Castle 66666 Hathi
  Second Rob Lyne 66066 True Brit
1985 - Bartley First Nick Barrett 66778 Nike
  Second Cole Briscoe 67700 Jaws
1986 - Draycote First Rob Lyne 66066 True Brit
  Second Graeme Castle 66666 Hathi
1987 - Cransley First Dave Warren 67866 Wozatru
  Second M. Wright 63392  
1988 - Rutland First Lee Goodey 68550 Odin
  Second Andrea Peters 68277 Tigger
1989 - Staunton First Guy Wilkins 67008 Salami Tactics
  Second Howard Tear 68550 Odin
1990 - Chase First Colin Goodman 67676 Lizzie Tonkin
  Second Ian Capener 46307 Madcap 2
1991 - Draycote First Ian Capener 69269 Madcap III
  Second Colin Goodman 69180 Perfect Pitch
1992 - Hoveringham First Dave Gebhard & J. Gebhard 69337  
  Second Tim Ware & B. Hughes 69188 Ware ‘n’ Tear
1993 - Middle Nene First Tim Ware &  Christian Hughes 69188 Ware ‘n’ Tear
  Second Ian Capener & Max Capener 69440 Madcap 4
1994 - Staunton First Ian Capener & Max Capener 69440 Madcap 4
  Second Lee Harvey & John Moore 69577 Tinker
1995 - Draycote First Barnaby Smith & James Newton 69020 Ida
  Second Tim Ware & Christian Hughes 69666 Orange Peel
1996 - Bartley First David Gebhard & Joshua Gebhard 69737 Bad Karen
  Second Ian Capener & Fay Capener 69750 A Madcap Comedy
1997 - Brightlingsea First Ian Capener & Fay Capener 69805 Escape
  Second Max Capener & Susan Toman 69440 Madcap 4
1998 - Staunton First David Gebhard & Judy Gebhard 69837 And on the 8th day
  Second Ian Capener & Fay Capener 69805 Escape
1999 - Shustoke First Alan Bennett & Holly Scott 69929 Zarya
  Second Tim Gray & Peter Gray 69675 Amphetabean
2000 - Northampton First David Gebhard & Jake Gebhard 70037 Never too Old to Kick Ass
  Second William Winter & Karl Baumbach 69906 Boadicea
2001 - Notts County First Tim Gray & Simon Foskett 70100 The Golden Snitch
  Second Richard Cornes & Katy Sharpes 69756 Last Chance
2002 - Shustoke First Stuart Bithell & Holly Scott 70172 ‘Av-It
  Second Vince Horey & Thomas Horey 70163 Sven
2003 - Staunton First Robert Struckett & Tom Hodkinson 70002 Magic
  Second Vince Horey & Tom Horey 70163 Sven
2004 - Bartley First Robert Struckett & Tom Hodkinson 70002 Magic
  Second Juliet Long & Richard Long 70222 Whatever !
2005 - Shustoke First Anna Mackenzie & Holly Scott 70172 ‘Av-It
  Second Peter Gray & Matt Foskett 70347 Logical
2008 - Shustoke First Andy & Tom Smith 70513 Gill Race Team
  Second Ed & Beth Grey 70515 Jack A'tack

Latest forum posts

More Topics »

Forthcoming Events

03 Aug 2019
Bassenthwaite Sailing Club
Bassweek Annual Regatta
03 Aug 2019
Bassenthwaite Sailing Club
Bassweek Annual Regatta
03 Aug 2019
Bassenthwaite Sailing Club
Bassweek Annual Regatta
03 Aug 2019
Bassenthwaite Sailing Club
Bassweek Annual Regatta
03 Aug 2019
Bassenthwaite Sailing Club
Bassweek Annual Regatta
03 Aug 2019
Bassenthwaite Sailing Club
Bassweek Annual Regatta
03 Aug 2019
Bassenthwaite Sailing Club
Bassweek Annual Regatta
03 Aug 2019
Bassenthwaite Sailing Club
Bassweek Annual Regatta
03 Aug 2019
Bassenthwaite Sailing Club
Bassweek Annual Regatta
11 Aug 2019
Poole Yacht Club
UK National Championships