Northern Traveller Series Champions

2013 First Rachel Grayson 70756 - Little Britches
  Second      
2014 First Henry & Jamie Rastrick 70472 - Wild Thing
  Second      

 

North East Traveller Series Champions

2003 First Gerry & Luke McGill 70010 Woody
  Second Ray Baskerville (SH) 38744  
2004 First Tim Gatti    
  Second Eloise & Kayleigh Hansen 70176 Double Trouble
2005 First Lilly Carlisle & Becky Wallbank    
  Second Ian Escrit & Mathew & Callum    
2009 First Matt & Ben Lulham-Robinson 70534 Artic Donkeez
  Second      
2010 First Matt & Ben Lulham-Robinson 70534 Artic Donkeez
  Second Emma & Rachel Grayson 70456 Fat Buoy

 

North West Traveller Series Champions

2002 First Niki & Christian Birrell 69164 Be Realistic
  Second Jonny McGovern & Nichola Brook 69907 Crianza
2003 First Anna McKenzie & Nichola Brook 69683 George
  Second Gareth Hughes & Hannah Mitchell 70153 No Patience
2004 First Eloise, Kayleigh & Inge-Lisa Hansen 70176 Double Trouble
  Second Emma Houlihan & Emily Mackenzie 70055 Female of the Species
2005 First David & Jack Moore    
  Second Kate Greenwood & Rosanne Yeoward    
2006 First Ed Grey & Richard Elsdon 70015 B-limey Something Different
  Second David & Beth Grey 70450 Emerald Isle II
2007 First David & Beth Grey 70450 Emerald Isle II
  Second Brendan Sweeney & Max Ligema 70477  
2009 First Bob Towler (SH)    
  Second      

 

Eastern Traveller Series Champions

2002 First Dale Winter 68986  
  Second Alan Winter 69922 Harper’s Ferry
2003 First Ray Smith & Sarah Glanvill 69020 Ida
  Second Dale Winter 68986  
2004 First Ray Smith 69020 Ida
  Second Alan Winter 68986  
2005 First Lucia Lachlan-Cope & Emma Houlder    
  Second John Clarke & Theo Clarke    

 

Nationwide Traveller Series Champions

2006 First John & Jamie Clementson 70222 Whatever!
  Second Anna Mackenzie & Holly Scott 70172 ‘Av It
2007 First David & Beth Grey 70450 Emerald Isle II
  Second Ross Kerney & Katy Jones 70347 P&B Musto
2008 First David Conlon & Mitch Bond 70356  
  Second Ed & Beth Grey 70515 Jack A'tack
2009 First Tom Lovesey & Millie Pugh 70519 MCA demonstration boat
  Second John & Clare Peterson 70538 - Ace Of Spades
2010 First Peter Sedgewick & Nick Pugh 70556 Aquius Lupins
  Second      
         
         
         
         
2013 First Rachel Grayson & George Stainforth / Gemma Francis-Burnett 70756 Little Britches
  Second Emma Grayson & Ben Settle 70757 Maverick
2014 First Henry & Jamie Rastrick 70472 - Wild Thing
  Second Robert Richardson & Sandy Simpson & others 70806 - Mischief

 

Page 1 of 5

Latest forum posts

More Topics »

Forthcoming Events

11 May 2019
Hunts Sailing Club
Open Coaching
12 May 2019
Hunts Sailing Club
Open Meeting
01 Jun 2019
Itchenor Sailing Club
Southern Area Championship
02 Jun 2019
Itchenor Sailing Club
Open Coaching with Chris Balding
08 Jun 2019
Mount's Bay Sailing Club
Mirror & Laser Open Meeting
22 Jun 2019
Dalgety Bay Sailing Club
Scottish Championship & Northern Travellers
22 Jun 2019
Dalgety Bay Sailing Club
Scottish Championship & Northern Travellers